Strona główna

Akademiki, Stypendia

Akademiki

Akademiki

Jeżeli przybywasz do nas z daleka, to informacja o akademikach jest dla Ciebie bardzo ważna.

Uniwersytet Wrocławski dysponuje sześcioma akademikami: „Dwudziestolatka”, „Kredka”, „Ołówek”, „Parawanowiec” i „Słowianka”. Wszystkie są położone na osi placu Grunwaldzkiego w odległości 10-15 minut spacerem od Instytutu Matematycznego (biegiem, przy korzystnym układzie świateł na przejściach dla pieszych, da radę w 5 minut...).

Od 30 września 2016 r. miesięczna opłata za miejsce w „Ołówku” i „Kredce” to 519 zł (2-os.) lub 900 zł (1-os.), w „Dwudziestolatce” to 426 zł (3-os.) lub 474/507 zł (2-os./2-os. większy metraż) lub 729 zł (1-os.), w „Słowiance” to 441 zł (2-os.) lub 729 zł (1-os.), zaś w „Parawanowcu” 390 zł (3-os.), 441 zł (2-os.) lub 729 zł (1-os.).

Informacje dotyczące zasad przyznawania miejsc w akademikach oraz formularz wniosku znajdziesz na stronie Działu Młodzieżowego. Tamże znajdziesz zdjęcia wspomnianych akademików.

Stypendia na UWr

Stypendia na UWr

Skoro tu zajrzałeś to znaczy, że interesuje Cię, czy możesz otrzymać od uczelni jakąś pomoc finansową. Okazuje się, że tak, oczywiście, pod warunkiem, że spełniasz ustalone kryteria.

Gdy tylko dostaniesz się na studia możesz starać się o stypendium socjalne, które może być powiększone o dodatek mieszkaniowy.

By starać się o te stypendia, maksymalna wysokość miesięcznego dochodu netto na 1 osobę w Twej rodzinie nie może przekraczać pewnej ustalonej kwoty. W roku akademickim 2016/2017 jest to 1000 zł netto.

Ponadto o specjalne stypendium mogą starać się osoby niepełnosprawne. W tym przypadku nie obowiązuje kryterium dochodowe.

Na wyższych latach, jeżeli nauka będzie szła Ci dobrze, masz szansę dostać także stypendium Rektora, a nawet stypendium Ministra! Ale to dopiero od drugiego roku studiów.

Wszelkie szczegóły, regulamin przyznawania stypendiów, itd. znajdziesz na stronie Działu Młodzieżowego. Wnioski stypendialne wypełnia się poprzez system USOS i składa w dziekanacie.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś zainteresowany stypendium, zaglądaj na ww. stronę, by nie przegapić terminu składania podań.

Inne stypendia

Inne stypendia

Jeżeli jesteś z Wrocławia i zdasz maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym, to możesz także starać się o Stypendium matematyczne Wrocławia, które wynosi 300 zł miesięcznie (przez 9 miesięcy).

Termin składania wniosków to 31 października 2016 r. Wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.Stypendia pomostowe skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, szczególnie z terenów popegeerowskich, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy dostali się na I rok studiów.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie programu stypendialnego. Aplikacje on-line można składać od 1 lipca do 17 sierpnia 2016 r. do godz. 16:00.

Kontakt

Kontakt

Instytut Matematyczny

pl. Grunwaldzki 2/4

50-384 Wrocław

rekrutacja@math.uni.wroc.pl

Dziekanat

ul. Joliot-Curie 15

50-383 Wrocław

71 375 7895

Masz pytanie? Zadaj je nam